Stejně jako všechny krásné věci v životě i studio VOKO
vzniklo šťastnou náhodou.

Dohromady nás dala práce a když jsme zjistili, že si oba potrpíme na detailech, máme rádi jednoduchost a nahlížíme na věci stejným prizmatem, stali jsme se kromě kolegů i dobrými přáteli.

Honza, absolvent umělecké školy grafické, studuje Sociální a mediální komunikace na UJAKu. Nové nápady čerpá hlavně v přírodě a jejích konturách. Cítí se dobře ve světle i stínu, věnuje se proto kromě jiného i fotografování. Rád se pouští do nových věcí, které pak s nezměněným elánem dotahuje do konce, stejně jako třeba úspěšný Design piknik, přátelské a inspirativní setkání umělců s veřejností v Počátkách. Nyní se věnuje převážně online reklamě, ale rád se učí a poslouchá stále nové příběhy, aby se nepřestával posouvat dopředu.

Jonáš studoval Informační studia na Masarykově univerzitě a je tím techničtějším prvkem tandemu studia VOKO. Má za sebou řadu projektů, včetně webů pro právní firmu v New Yorku nebo pro vyhlášenou pizzerii v Atlantě. Je všude zdejší, několik měsíců pracoval jako digitální nomád na ostrovech v Pacifiku a v indonéských pralesích. Je zastáncem myšlenky, že design slouží především návštěvníkům, ne grafikům a programátorům, a tu promítá do veškeré své práce, ať už designuje, fotí nebo píše kód.